თეგეტა თრაქ ენდ ბასი ქალთა გაძლიერების მხარდამჭერ პროექტში ჩაერთო
თეგეტა თრაქ ენდ ბასი, როგორც ქალთა გაძლიერების მხარდამჭერი კომპანია, ჩაერთო პროექტში - #პროფესიასარაქვსგენდერი. აღნიშნული კამპანიის ფარგლებში, რომელიც არასამთავრობო ორგანიზაციის „მოძრაობა ცვლილებებისთვის“ ინიციატივით ხორციელდება, „თეგეტა თრაქ ენდ ბასმა“ მექანიკოსის პროფესიით დაინტერესებული ქალების მიღება გამოაცხადა.
კონკურსის ფარგლებში დაფინანსდება 5 ქალის განათლება სატვირთო ავტომობილის მექანიკოსის ძირითად მიმართულებებზე. შერჩეული კანდიდატები სწავლებას თეგეტა აკადემიაში გაივლიან.
კომპანია დაინტერესებულ კანდიდატებს სთავაზობს, მიიღონ თეორიული ცოდნა პრაქტიკულ გამოცდილებასთან ერთად, დაეუფლონ პროფესიას ავტოინდუსტრიაში სხვადასხვა მიმართულებით და დასაქმდნენ თეგეტა თრაქ ენდ ბასის სერვის ცენტრებში საქართველოს მასშტაბით.
პროექტის მიზანია, პროფესიის არჩევისას არსებული გენდერული სტერეოტიპების დაძლევის პრეცედენტის შექმნა განათლების გზით.

Как компания, поддерживающая усиление женщин, “Tegeta Truck and Bus” подключился к проекту «#Упрофесиинетгендера». В рамках данной кампании, которая осуществляется по инициативе неправительственной организации «Движение ради Изменений», компания “Tegeta Truck and Bus” объявила о приеме женщин, интересующихся профессией механика.
В рамках конкурса будет профинансировано образование пяти женщин в основных направлениях специальности механика грузового автомобиля. Отобранные кандидаты пройдут курс обучения в Академии Тегета.
Заинтересованным кандидатам компания “Tegeta Truck and Bus” предлагает как теоретический, так и практический курс обучения, обучение профессии в разных направлениях автоиндустрии и трудоустройство в центрах обслуживания компании “Tegeta Truck and Bus” по всей Грузии.
Целью проекта является создание прецедента преодоления - через образование – существующих гендерных стереотипов при выборе профессии.