MAN TGX 2021 წლის საუკეთესო სატვირთო ავტომობილად დასახელდა
ITOY (წლის საუკეთესო საუკეთესო სატვირთო მანქანა) ერთ-ერთი ყველაზე პრესტიჟული პრემიაა კომერციული ტრანსპორტის სექტორში. ვირტუალური ცერემონიის დროს, ITOY-ს პრეზიდენტმა ჯანენრიქო გრიფინმა პრიზი საზეიმოდ გადასცა MAN Truck & Bus-ს გენერალურ დირექტორს, ანდრეას თოსთმანს.
„ITOY-ს ჟიური 24 ჟურნალისტისგან შედგება, რომლებიც ევროპის 24 წამყვან ჟურნალს წარმოადგენენ სატვირთო ავტომობილების დარგში. ჟიურიმ ერთხმად აღიარა ახალი MAN TGX, როგორც განსაკუთრებულად ნოვატორული სატვირთო მანქანა მართვის კომფორტის, სამუშაო და საცხოვრებელი პირობების, უსაფრთხოების, საწვავის ეკონომიურობის, მობილურ აქსესუარებთან თავსებადობის, ინოვაციური სერვისებისა და მართვის სისტემის კონტროლის ფილოსოფიის თვალსაზრისით“.
„ისეთი პრესტიჟული ჯილდო, როგორიც არის “წლის საუკეთესო სატვირთო მანქანა“ MAN-ს მთელი კოლექტივის მიერ გაწეული უდიდესი შრომის და ძალისხმევის ნათელი დადასტურებაა. ხუთ წელზე მეტია, რაც ჩვენი გუნდი ერთი კონკრეტული მიზნისკენ მიისწრაფოდა: შეგვექმნა საუკეთესო სატვირთო მანქანა მძღოლებისთვის და ჩვენი მომხმარებლებისთვის. ეს საპატიო ჯილდო კი უბრალოდ ადასტურებს, რომ ჩვენი მიზანი მიღწეულია",- განაცხადა MAN Truck & Bus-ს გენერალურმა დირექტორმა ანდრეას თოსთმანმა ჯილდოს გადაცემის ვირტუალურ ცერემონიაზე.
“მძღოლის კომფორტის, საწვავის ხარჯის ეფექტურობის, მობილურ აქსესუარებთან თავსებადობის და ადამიანსა და მანქანას შორის ინტერფეისის კუთხით MAN TGX წინ გადადგმული უზარმაზარი ნაბიჯია. ამიტომ, სულაც არ არის გასაოცარი, რომ ახალი მოდელი MAN 2021 წლის საუკეთესო სატვირთო ავტომანქანად დასახელდა. ეს არის მომავლის მანქანა, რომელიც სრულად პასუხობს დღევანდელი და ხვალინდელი დღის სატრანსპორტო საჭიროებებსაც”, - განაცხადა ITOY-ს პრეზიდენტმა ჯანენრიკო გრიფინმა ჯილდოს გადაცემის ცერემონიალზე ჟიურის წევრების ვერდიქტის შეფასებისას.
MAN Truck and Bus SE-ის ოფიციალურ იმპორტიორს საქართველოში წარმოადგენს კომპანია „თეგეტა თრაქ ენდ ბასი“.

ITOY (Международный Грузовик Года) – одна из самых престижных наград в отрасли коммерческого транспорта. Во время виртуальной церемонии, президент ITOY Джаненрико Гриффини торжественно вручил приз Андреасу Тостману, исполнительному директору MAN Truck & Bus.
„В жюри ITOY входят 24 журналиста, представляющие 24 ведущих изданий в отрасли грузовых автомобилей. Жюри единогласно признал новый MAN TGX особенно новаторским грузовым автомобилем по удобству вождения, рабочим и жилищным условиям, безопасности, экономичности по расходу топлива, совместимости с мобильными аксессуарами, инновационным сервисам, и по философии контроля системы управления“.
„Получение такой престижной награды, как «Международный Грузовик Года» - наглядное подтверждение“ огромных усилий и титанического труда, приложенных всем коллективом компании «MAN». Более пяти лет наша команда стремилась к одной конкретной цели: создать лучший грузовой автомобиль для водителей и наших потребителей. А это престижная награда всего лишь подтверждает, что наша цель достигнута», заявил Андреас Тостман, исполнительный директор MAN Truck & Bus, на виртуальной церемонии вручения награды.
“С точки зрения комфорта водителя, эффективности расхода топлива, совместимости с мобильными аксессуарами, и интерфейса между человеком и автомобилем, MAN TGX – огромный шаг, сделанный вперед. Поэтому, нет ничего удивительного в том, что новая модель MAN была названа лучшим автомобилем 2021 года. Это автомобиль будущего, который полностью отвечает требованиям к транспортным средствам как сегодняшнего, так и завтрашнего дня”, заявил президент ITOY Джаненрико Гриффини на церемонии вручения награды, оценивая решение членов жюри.