„თეგეტა თრაქ ენდ ბასს“ „პროფესიას არ აქვს გენდერი“ - პროექტის შესაფასებლად ნიდერლანდების ელჩი ეწვია
პროექტი ნიდერლანდების საელჩოს მხარდაჭერით - „მოძრაობა ცვლილებისთვის" მიმდინარეობს, რომლის ფარგლებშიც თეგეტაში სატვირთოს პირველი მექანიკოსი ქალები ახალ პროფესიას ეუფლებიან.
„ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ "თეგეტა თრაქ ენდ ბასი“ ქალებს აძლევს საშუალებას დაეუფლონ პროფესიებს, რომლებიც როგორც წესი, მამაკაცების პროფესიებად მიიჩნევა. ჩემი დღევანდელი ვიზიტის მიზანი, სწორედ იმ მნიშვნელოვანი პროექტის შეფასებაა, რომლის ფარგლებში ქალები სატვირთოს მექანიკოსობას სწავლობენ. დღეს ჩემი თვალით ვნახე, რა კარგად შეუძლიათ ქალებს იმუშაონ ამ მიმართულებაში. ეს კიდევ ერთხელ ამტკიცებს, რომ ქალს ზუსტად იმავე საქმის კეთება შეუძლია, რაც - კაცს,“ - მააიკე ვან კოლდამი, ნიდერლანდების სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი.
ვიზიტის ფარგლებში კომპანიის წარმომადგენლებმა ელჩს “თეგეტა თრაქ ენდ ბასის“ სერვისცენტრი დაათვალიერებინეს. მააიკე ვან კოლდამმა პროექტის მონაწილეების სამუშაო გარემო შეაფასა და მათ ახალ საქმეში წარმატება უსურვა.

Проект «Движение за перемены», поддерживается посольством Нидерландов. В рамках проекта, первые женщины-механики грузовых автомобилей в Tegeta осваивают новую профессию.
«Очень важно, что «Tegeta Truck & Bus» позволяет женщинам осваивать профессии, которые обычно считаются мужскими». Цель моего сегодняшнего визита, как раз оценить этот важный проект, в рамках которого женщины обучаются профессии механика. Сегодня я своими собственными глазами увидела, как хорошо женщины могут работать в этом направлении. Это еще раз доказывает, что женщина может делать то же самое, что и мужчина," отметила Маайке ван Колдам, Чрезвычайный и Полномочный Посол Королевства Нидерландов.
В рамках визита представители компании показали послу сервисный центр «Tegeta Truck & Bus». Майке Ван Колдам оценила рабочую среду участников проекта и пожелала им успехов в их новом начинании.