“თეგეტა თრაქ ენდ ბასისა“ და “საქართველოს უძლიერეს მამაკაცთა და მთიელთა თამაშების ეროვნული ფედერაციის”, ე.წ. Ⴑთრონგმენებს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
თანამშრომლობის ფარგლებში თეგეტა სთრონგმენების სპონსორი და გულშემატკივარი ხდება. „თეგეტა თრაქ ენ ბასი“ ფინანსური მხარდაჭერის გარდა, ფედერაციის სპორტული მიღწევებისა და რეკორდების ორგანიზებაშიც ჩაერთვება.
გულშემატკივრებს არა ერთი საინტერესო და ექსტრემალური სანახაობა ელოდებათ, მათ შორის ევროპის ჩემპიონატის ღია პირველობა სატვირთო ავტომობილების გაწევაში და მსოფლიო რეკორდის დამყარება. ევროპის ღია პირველობა სატვირთოს გაწევაში კვირას 18 ივლისს, 18 საათზე საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ეზოში არის დაგეგმილი. მსოფლიო რეკორდი ჯამში 9 სატვირთოს გაწევით კი 19 ივლისს, 09:00 საათზე, ჰუალინგის ცენტრთან დამყარდება.
ავთო ახვლედიანი, უძლიერეს მამაკაცთა ფედერაციის დამფუძნებელი: „ძალიან გვიხარია, რომ თეგეტა თრაქ ენ ბასის სახით ძალიან მნიშვნელოვანი მხარდამჭერი შევიძინეთ ფედერაციამ და საერთოდ ამ სპორტმა საქართველოში. 18 ივლისს, საღამოს 6 საათზე სააკაძის მოედანზე, ტექნიკური უნივერსიტეტის ეზოში უკვე ვიწვევთ ექსტრემალური სანახაობის მოყვარულებს და ჩვენს გულშემატკივრებს. ევროპის ჩემპიონატი რამდენიმე მოძრაობაში ჩატარდება. სპორტსმენები სხვადასხვა ქვეყნიდან ერთმანეთს სატვირთოს გამოქაჩვაში, გაწევაში, ამოწევასა და მიწოლაში შეეჯიბრებიან. საქართველოს ნაკრებიდან 5 სპორტსმენი იასპარეზებს. ასე რომ, გელით ერთად აღვნიშნოთ ახალი მსოფლიო რეკორდი და გამარჯვება.“
ევროპის ჩემპიონატი ორ – 105 კილოგრამიან და მძიმე წონით კატეგორიაში ჩატარდება. მსოფლიო რეკორდის მოხსნას კი, შეჯიბრებიდან დაკომპლექტებული საქართველოსა და ევროპის ერთობლივი 9 კაციანი შემადგენლობა შეეცდება,MAN-ის ბრენდის 9 სატვირთო ავტომობილთან შერკინებით.
—
“თეგეტა თრაქ ენდ ბასი” ლიდერი კომპანიაა სატვირთო ავტომობილების, პროდუქტებისა და სერვისების მიმართულებით. კომპანია დაარსდა 2006 წელს და წარმოადგენს სატვირთო ავტომობილებისა და ავტობუსების მწარმოებელ გერმანული უმსხვილესი ბრენდის MAN-ის ოფიციალურ იმპორტიორს საქართველოში.

2) Компания “Tegeta Truck and Bus” стала генеральным спонсором «Национальной Федераций Сильнейших Мужчин Грузии».
23
Jul
Между компанией “Tegeta Truck and Bus” и „Национальной Федераций Сильнейших Мужчин и Игр Горцев Грузии“ – т.н. „Стронгерами“ подписан меморандум о сотрудничестве.
В рамках данного сотрудничества, «Тегета» становится спонсором и болельщиком «Стронгеров». Кроме финансовой поддержки, компания “Tegeta Truck and Bus” будет также заниматься организацией спортивных достижений и рекордов Федерации.
Болельщиков ждет множество интересных и экстремальных зрелищ, среди них открытое первенство чемпионата Европы по тяге грузовиков (силовой экстрим) и установление мирового рекорда. Проведение открытого первенства Европы по тяге грузовиков планируется в воскресенье 18 июля в 18.00 во дворе Технического Университета Грузии. Мировой рекорд будет установлен в результате тяги 9 грузовиков 19 июля в 09.00 у центра «Хуалинг».
Авто Ахвледиани, основатель «Национальной Федераций Сильнейших Мужчин Грузии»: «Мы очень рады, что в лице компании “Tegeta Truck and Bus” наша федерация и, в целом, данный вид спорта в Грузии приобрели очень важного сторонника. 18 июля в 18.00 мы приглашаем любителей экстремальных зрелищ и наших болельщиков на Площадь Саакадзе, во двор Технического Университета. Чемпионат Европы будет проводиться в нескольких категориях. Спортсмены из разных стран будут соревноваться по перетягиванию, тяге, вытягиванию, и толканию грузовиков. Из сборной Грузии будет участвовать пять спортсменов. Так что, мы вас ждем. Давайте вместе отмечать установление нового мирового рекорда и победу».
Чемпионат Европы будет проводится в двух категориях: 105 кг и по тяжелому весу. Побить мировой рекорд постарается укомплектованный из соревнования совместный состав Грузии и Европы из 9 человек. Им будут противостоять 9 грузовиков бренда MAN.
_
Компания “Tegeta Truck and Bus” является лидером по поставке автомобилей и аксессуаров, и по оказанию услуг. Компания была основана в 2006  году и является официальным импортёром в Грузию крупнейшего немецкого бренда  MAN  – производителя грузовых автомобилей и автобусов.